Designové řady

Designové řady jsou základem vašeho stolu. Vybraný rám a podnoží pak zkombinujeme se zvolenými parketami.

MINIMA

Rám:

Ocel - matně černý, hladký komaxit 

Podnoží:

Duradero A - matně černý, hladký komaxit, zakončené bukovými záslepkami

Parkety na fotce:

Louny 1907, Hanspaulka 1924

Řadu MINIMA vyznačuje minimalistické zpracování. Jednoduchá, ale efektivní kombinace dřevo–kov dává možnost vyniknout stoletým parketám, jejich jedinečnému, historií vytvořenému vzoru. 


Rám je ocelový a dostatečně subtilní. Ocel je ručně svařovaná a lakovaná do černé matné barvy. Povrch je na rozdíl od většiny produktů na trhu hedvábně hladký. To dává stolům luxusní nádech. 

MINIMA není žádný drobeček. Se svou váhou 67 kg (pro rozměr 86x161 cm) se pevně postaví na své místo. 

Minima stojí na podnožích "Duradero A", které svou konstrukcí poskytují potřebnou stabilitu stolu
a dostatek místa pro nohy jak z bočních tak z čelních míst. Podnože jsou zakončené bukovými záslepkami, které jsou stejně jako deska stolu ošetřené přírodními oleji a lakem.

CAMPO

Rám:

Masivní tvrdé dřevo (dub, buk, jasan), spojovaný dvojitým otevřeným čepem

Podnoží:

Masivní tvrdé dřevo (dub, buk, jasan), luby spojované čepy

Parkety na fotce:

Louny 1907, Hanspaulka 1924

Ideální varianta pro milovníky čistého zpracování dřeva. Designová řada CAMPO je totiž vytvořena z masivu jasanu (dubu, buku) a jde o celodřevěné provedení bez viditelných kovových částí (na snímku vidíte kombinaci krásné truhlářské práce a kusu historie z Hanspaulské vily - parkety z roku 1924).

 

Konstrukci rámu jsme spojili otevřeným dvojitým čepem, který vyniká svou pevností i přes absenci jakýchkoli kovových prvků.
 

Klasické dřevěné podnoží jsme spojili takzvanými luby. Celá konstrukce je maximálně pevná a stabilní - a to díky jasanu. Právě jasan patří mezi nejtvrdší a těžká dřeva. Navíc se však může pochlubit výraznou kresbou. 

Světlé dřevo je ideální volba do světlých i tmavých prostor. A jelikož použité parkety na desku stolu vybíráme ručně, často i po úpravě volíme (samozřejmě náš zákazník náš pán) tmavší odstín. Výsledkem je poté skvělý kontrast mezi designovým rámem a parketami.

STELLA

Rám:

Masivní buk spojovaný na koso 

Podnoží:

Duradero A - matně černý, hladký komaxit, zakončený bukovými záslepkami

Parkety na fotce:

Hanspaulka 1924

Řadu Stela jsme vytvořili pro ty, kteří se nemohou rozhodnout mezi řadami MINIMA a CAMPO. Na první pohled jde o vzájemnou kombinaci - kovu a dřeva. Liší se však zásadními drobnostmi. 

Řada Stella perfektně kombinuje truhlářskou práci a moderní design. Rám jsme oproti dřevěnému "jasanovému" CAMPO vyrobili z bukových profilů, které jsme napojili pod  elegantním úhlem 45°.​

 

Podnoží tvoří naše signature konstrukce "Duradero A". Jedná se o ručně svařovanou ocel lakovanou do hedvábné černé barvy, která pro svoji kvalitu a výdrž opět prošla vypalováním. To dává stolům luxusní nádech, zároveň se však nezakryjí v úplných detailech materiálové "nedokonalosti", které k ruční práci jednoduše patří.

(na snímku: I když je je materiál použitých parket a rámu v tomto případě stejný (buk) - je zde patrný barevný rozdíl (jednoduše se totiž projevuje cca 80letý věkový rozdíl).

VASO

Rám:

Ocel - matně černý, hladký komaxit,
kalené matné sklo 6 mm 

Podnoží:

Duradero A - matně černý, hladký komaxit

Parkety na fotce:

Roudnice 1850, Vyšehrad 1905

Elegance, která vás posadí ke stolu. Kombinace kovu, skla. Jde o upravenou verzi MINIMA s použitím kaleného skla, které historický materiál použitých parket doslova schová a navodí dojem, jako byste seděli v muzeu u cenné expozice.

Celkově jde o minimalistické zpracování. Rám je ocelový a dostatečně subtilní - podtrhuje pevnost a stabilitu stolu. Má matnou, elegantní černou barvu, která se během výroby navíc vypéká, čímž získává svoji odolnost.

VASO stojí na podnožích "Duradero A", které svou konstrukcí poskytují potřebnou stabilitu stolu a dostatek místa pro nohy jak z bočních tak z čelních míst. Podnože jsou zakončené bukovými záslepkami, které jsou stejně jako deska stolu ošetřené přírodními oleji a lakem.

mezera
 
 
 

Chcete vlastnit stůl s příběhem?

Vyberte si designovou řadu, která Vás baví, nejvíce se hodí k vám, vaší kanceláři, restauraci či pracovně. Zkombinujte ji s historickými parketami, vše si v klidu navolte v konfigurátoru, který najdete pod tlačítkem "Stůl na míru". Rádi se pustíme do výroby vašeho stolu.