top of page
MINIMA

Designové řady

Designové řady jsou základem vašeho stolu. Vybraný rám a podnoží pak zkombinujeme se zvolenými parketami.

MINIMA

Rám:

Ocel - matně černý komaxit 

Podnoží:

Duradero A - lakované matně černým komaxitem, zakončené bukovými záslepkami

Parkety na fotce:

Louny 1907, Hanspaulka 1924

Řadu MINIMA vyznačuje minimalistické zpracování. Jednoduchá, ale efektivní kombinace dřevo–kov dává možnost vyniknout stoletým parketám, jejich jedinečnému, historií vytvořenému vzoru. 


Rám je ocelový a dostatečně subtilní. Ocel je ručně svařovaná a lakovaná do černé matné barvy s elegantním jemným zrnem. 

MINIMA není žádný drobeček. Se svou váhou 67 kg (pro rozměr 86x161 cm) se pevně postaví na své místo. 

Minima stojí na podnožích "Duradero A", které svou konstrukcí poskytují potřebnou stabilitu stolu
a dostatek místa pro nohy jak z bočních tak z čelních míst. Podnože jsou zakončené bukovými záslepkami, které jsou stejně jako deska stolu ošetřené přírodními oleji a tvrdovosky.

CAMPO

Rám:

Masivní tvrdé dřevo (dub, buk, jasan), spojovaný dvojitým otevřeným čepem

Podnoží:

Masivní tvrdé dřevo (dub, buk, jasan), luby spojované čepy

Parkety na fotce:

Louny 1907, Hanspaulka 1924

Ideální varianta pro milovníky čistého zpracování dřeva. Designová řada CAMPO je totiž vytvořena z masivu jasanu (dubu, buku) a jde o celodřevěné provedení bez viditelných kovových částí.

 

Konstrukci rámu jsme spojili otevřeným dvojitým čepem, který vyniká svou pevností i přes absenci jakýchkoli kovových prvků.
 

Klasické dřevěné podnoží jsme spojili takzvanými luby. Celá konstrukce je maximálně pevná a stabilní - a to právě díky použití tvrdého dřeva. Jasan (v galerii světlejší) má výraznou kresbu, zatímco dub je nenápadně elegantní.

U jasanového rámu jsme chtěli docílit zajímavého barevného kontrastu, zatímco u dubové varianty je barevná odlišnost parket a rámu způsobena cca 115 letým věkovým rozdílem.

STELLA

Rám:

Masivní buk/dub spojovaný na koso 

Podnoží:

Duradero A - lakováno matně černým komaxitem, zakončené bukovými záslepkami

Parkety na fotce:

Hanspaulka 1924

Řadu Stela jsme vytvořili pro ty, kteří se nemohou rozhodnout mezi řadami MINIMA a CAMPO. Na první pohled jde o vzájemnou kombinaci - kovu a dřeva. Liší se však zásadními drobnostmi. 

Řada Stella perfektně kombinuje truhlářskou práci a moderní design. Rám jsme oproti dřevěnému CAMPO vyrobili z bukových / dubových profilů, které jsme napojili pod  elegantním úhlem 45°.​

 

Podnoží tvoří naše signature konstrukce "Duradero A". Jedná se o ručně svařovanou ocel lakovanou do černé barvy s jemným zrnem, která pro svoji kvalitu a výdrž opět prošla vypalováním. To dává stolům luxusní nádech.

(na snímku: I když je je materiál použitých parket a rámu v tomto případě stejný (buk) - je zde patrný barevný rozdíl (jednoduše se totiž projevuje cca 80letý věkový rozdíl).